[wp-story]

Bota/Rajoni

Polici Derek Chauvin u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd

Polici Derek Chauvin u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd
23:32 | 20 Prill 2021

Ish oficeri i policisë së Minneapolis, Derek Chauvin është dënuar për të gjitha akuzat nga një juri në gjykatën e qarkut Hennepin.

Të gjithë 12 gjykatësit e gjetën atë fajtor për vrasje të shkallës së dytë të paqëllimshme, vrasje të shkallës së tretë dhe vrasje të shkallës së dytë në vdekjen e George Floyd në maj të vitit 2020.

Dënimi maksimal për vrasje të paqartë të shkallës së dytë është burgimi jo më shumë se 40 vjet.

Dënimi maksimal për vrasje të shkallës së tretë është burgimi jo më shumë se 25 vjet, raporton cnn.

Dënimi maksimal për vrasje të shkallës së dytë është 10 vjet ose 20 mijë dollarë./Telegrafi/

 

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera