Lajme

Po nis Sheshi i qytetit të Suharekës

Po nis Sheshi i qytetit të Suharekës
18:25 | 04 Nëntor 2019

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka mbajtur një takim me forcat e sigurisë për ta planifikuar ndërtimin e sheshit të qytetit.

Në këtë takim u prezantua projekti dhe se si do të zhvendosen rrugët kryesore për ta lehtësuar qarkullimin e veturave.

Bali Muharremaj në këtë takim tregoi se për fazën e parë të këtij projekti do të shpenzohen 1,7 milionë euro kurse po ashtu tha se janë duke punuar në dy unaza dhe i siguroi qytetarët se nuk do të bllokohet qyteti deri sa të gjejnë rrug alternative.

Është prezantuar edhe  vendi se ku do të bëhet sheshi dhe si do të zhvendosen rrugët në të cilat ka komunikacion më të dendur.

Po ashtu ky projekt po shihet si një ndër projektet më të mëdha të këtij qyteti dhe që parashihet të kushtojë me miliona euro./

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera