×
 • Lajme
 • Lajme

  Po nis Sheshi i qytetit të Suharekës

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka mbajtur një takim me forcat e sigurisë për ta planifikuar ndërtimin e sheshit të qytetit.

  Në këtë takim u prezantua projekti dhe se si do të zhvendosen rrugët kryesore për ta lehtësuar qarkullimin e veturave.

  Bali Muharremaj në këtë takim tregoi se për fazën e parë të këtij projekti do të shpenzohen 1,7 milionë euro kurse po ashtu tha se janë duke punuar në dy unaza dhe i siguroi qytetarët se nuk do të bllokohet qyteti deri sa të gjejnë rrug alternative.

  Është prezantuar edhe  vendi se ku do të bëhet sheshi dhe si do të zhvendosen rrugët në të cilat ka komunikacion më të dendur.

  Po ashtu ky projekt po shihet si një ndër projektet më të mëdha të këtij qyteti dhe që parashihet të kushtojë me miliona euro./

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka shpallur konkurs për kadetë korrektues, ku kërkohen 113 kadetë. Aplikimi për pozitën e Zyrtar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.