×
 • Sport
 • Sport

  Plani “B” i Real Madridit nëse Mbappe refuzon t’u bashkohet

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion alternativ.

  Francezi ka qenë një objektiv kryesor për Los Blancos që nga ditët e tij te Monaco dhe megjithatë pikërisht kur u duk sikur ishte në prag të bashkimit, ai qëndroi në PSG.

  Në një fazë, fituesi i Kupës së Botës ishte vendosur të nënshkruante në një transferim të lirë, por përfundoi një kthesë të madhe duke nënshkruar një marrëveshje të re në Parc des Princes.

  Kjo kontratë zgjat deri në qershor 2024 (me opsionin e një viti shtesë) dhe nuk ka shenja që Mbappe të vazhdojë përsëri.

  Sipas AS, Reali do të kërkojë të përshpejtojë planet për nënshkrimin e tij më 1 janar kur të fillojë viti 2024 për sa kohë që Mbappe nuk nënshkruan një marrëveshje të re.

  Raportimi shton se Los Blancos planifikojnë të kontaktojnë nënën e Mbappes, Fayza Lamari, e cila është përgjegjëse për të gjitha kontaktet e tij, në atë datë të lartpërmendur.

  Ata do t’i komunikojnë rrethit të Mbappes se ai ka 15 ditë për t’iu përgjigjur propozimit dhe beson se është më se e mjaftueshme që ai të marrë një “pozicion përfundimtar”.

  Klubi nuk do të merret me marrëveshje verbale dhe në vend të kësaj do të dërgojë dokumentet zyrtare.

  Nëse Mbappe nuk tregon shenja pozitive, Reali do të përqendrohet te sulmuesi i Manchester City, Erling Haaland dhe do të përpiqet ta tundojë atë që t’i bashkohet Jude Bellingham në Santiago Bernabeu.

  Dëshira e Haaland për të luajtur në të gjitha ligat kryesore evropiane është e dokumentuar mirë dhe norvegjezi vazhdon të jetë me interes për Realin. /Telegrafi/

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Marco Reus mund të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmundi në verë pas 12 vitesh në klub, sipas raportimeve të fundit. Reprezentuesi gjerman...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një këmbësor është goditur për vdekje të hënën në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun rrugor. Në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.