Kronika

Plagoset me armë zjarri një person në Fushë Kosovë

Plagoset me armë zjarri një person në Fushë Kosovë
14:44 | 12 Janar 2022

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sot në Fushë Kosovë rreth orës 14:00.

Personi i plagosur është dërguar për tretman mjekësor. Policia në anën tjetër ka identifikuar personin e dyshuar dhe po e kërkon atë.

Këto informacione i ka konfirmuar për “Front Online”, zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Njoftimi i saj i plotë:

Sot rreth orës 14:00, policia ka marrë informacionin për një plagosje me arme zjarri në rrugën “Shefki Kuleta” në Fushë Kosovë.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore.

Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast një person është plagosur, dhe i njëti është dërguar për tretman mjekësor.

Lidhur me këtë rast është identifikuar personi i dyshuar i cili është në kërkim nga ana e policisë.

Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin .

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera