×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Petkoviq thotë se do të marrë pjesë në takimin e 27 shkurtit të thirrur nga Lajçak

  FrontOnline
  25 Shkurt 2024

  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri të dialogut në Bruksel, të planifikuar për të martën, më 27 shkurt.

  Ata do të marrin pjesë në takim me ftesë të emisarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, për të diskutuar për Rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës për valutat monetare, shkruan Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë ditë më parë se ekipi i Kosovës do të marrë pjesë vetëm kur flitet për dialogun.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyrtari i tretë më i pushtetshëm në Kinë, Zhao Leji – anëtar i Komitetit të Partisë Komuniste të Kinës – e ka...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Të tjera
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.