×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon samiti për Ukrainën në Tiranë, liderët dalin me foto të përbashkët

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Përfundon Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore i mbajtur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

  Në mbyllje të takimit, liderët realizuan edhe foton familjare bashkë me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Pas shkrepjes ata u futën sërish brenda ambienteve të Pallatit të Kongreseve, ndërsa pritet që në vijim Rama dhe Zelensky të mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat.

  Vlen të theksohet se gjatë, presidenti ukrainas duke falenderuar të gjitha kombet për punën e mirë që është bërë në ndihmë të vendit të tij, ka propozuar të organizohet një forum i përbashkët për fushën e mbrojtjes mes Ukrainës dhe Ballkanit. Sipas Zelenskyt, gjithçka që i bën ata së bashku partner të mirë, e bën Putinin më të dobët./FrontOnline/

   

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Dy persona janë përleshur fizikisht mes vete sot në Prishtinë. Sipas faqes “Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë”, rasti ka ndodhur në rrugën...
  Lajme12 Prill 2024
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, është zgjedhur anëtar i Akademisë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave. Ketë e ka bërë të ditur vetë...
  Lajme12 Prill 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.