×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon drafti për ligjin që ndalon përdorimin dhe shitjen e pijeve energjike

  FrontOnline
  11 Qershor 2024

  Ka përfunduar përpilimi i draftit të ligjit që ndalon përdorimin dhe shitjen e pijeve energjike për persona nën moshën 18 vjeç.

  Kështu ka njoftuar deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli teksa shtoi se drafti do t’i dërgohet qeverisë për miratim dhe do të kthehet në Kuvend për shqyrtim.

  “Më në fund përfunduam draftin e ligjit që ndalon përdorimin dhe shitjen e pijeve energjike për personat nën moshën 18 vjeç. Drafti i dërgohet Qeverisë për miratim dhe përsëri kthehet në Kuvend për shqyrtim dhe votim“, shkroi ajo në Facebook.

  Pacolli ka shtuar se është në interes të shtetit përkatësisht fëmijëve.

  “Falenderoj të gjithë ata që e mbështetën këtë nismë. Është në interesin e shtetit të rrisim fëmijë të shëndetshëm ❤️”, shkruan ajo.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të at Antonio Belushit. Ajo shprehet se Belushi mbrojti të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.