×
 • Sport
 • Sport

  Përfaqësuesit e Jorginhos në bisedime me Arsenalin për kontratë të re

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Përfaqësuesit e Jorginhos raportohet se janë në bisedime me Arsenalin për rinovim të kontratës, por ata mbeten në kontakt edhe me klubet italiane për një rikthim të tij në Serie A.

  Kontrata aktuale e mesfushorit me klubin londinez skadon në verën e këtij viti.

  Megjithatë, sipas “Tuttosport”, përfaqësuesit e Jorginhos janë në bisedime me gjigantin e Premierligës për një marrëveshje të re.

  Megjithatë, ata thuhet se po shqyrtojnë të gjitha mundësitë, duke marrë parasysh se për 32-vjeçarin interesim ka nga Italia, përfshirë Juventusin.

  Edhe pse rinovimi me Arsenalin duket të jetë prioriteti i Jorginhos, një rikthim në Itali mbetet gjithashtu një opsion për reprezentuesin e Italisë, që në të kaluarën ka luajtur te Hellas Verona e Napoli.

  Jorginho është pjesë e “Topçinjve” nga janari i vitit të kaluar. Ai është shndërruar në tituallar në ndeshjet e fundit te skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Sport24 Maj 2024
  Faqja zyrtare e Ligës së Evropës ka publikuar sot (e premte) formacionin më të mirë të sezonit në këtë garë për sezonin...
  Sport24 Maj 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka shprehur respektin e tij për historinë e Manchester United përpara finales së FA Cup, që do...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.