Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Për 24 orë, 82 aktakuza ndaj 96 personave

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga Prokuroritë Themelore janë ngritur 82 aktakuza kundër 96 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Ndërsa, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar 9 persona të dyshuar dhe janë paraqitur 4 kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër 5 personave të dyshuar.

  Sipas Prokurorit të Shtetit, Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ndaluar 7 persona të dyshuar, ka paraqitur një 1 kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për 1 person të dyshuar, si dhe ka ngritur 28 aktakuza kundër 31 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Prizren, ka bërë 2 kërkesa për caktimin e paraburgimit për 2 persona dhe ka ngritur 16 aktakuza kundër 19 personave, për kryerjen e veprave të ndryshme penale, të përcaktuara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

  Prokuroria Themelore në Pejë, ka paraqitur 1 kërkesë për caktimin e masës se paraburgimit, ndaj 2 personave dhe ka ngritur 9 aktakuza kundër 13 personave.

  Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit, ka ndaluar 1 person dhe ka ngritur 4 aktakuza, kundër 5 personave.

  Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur 6 aktakuza kundër 6 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Mitrovicë, me urdhër të prokurorit, ka ndaluar 1 person dhe ka ngritur 12 aktakuza, kundër 12 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ngritur 7 aktakuza kundër 10 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Zëdhënësja e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, Arjeta Mjeku, ka thënë se numri i personave që e keqpërdorin ujin e pijes është...
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.