×
 • Sport
 • Sport

  Pep Guardiola duket se e ka këshilluar Joan Laportan se kush duhet të zëvendësojë Xavin te Barcelona

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri është reduktuar në dy emra – Roberto De Zerbi dhe Hansi Flick.

  Sipas gazetarit Xavi Valls, trajneri legjendar Pep Guardiola e ka këshilluar presidentin e Barcelonës, Joan Laporta, që të përqendrohet te De Zerbi.

  Arsyeja e Pep kufizohet me ideologjinë e futbollit të De Zerbit, e cila pasqyron ADN-në e Barcelonës.

  Trajneri italian është vlerësuar për aftësinë e tij për të zhvilluar talentet ku me Brighton ka futur emra si Evan Ferguson, Julio Enciso, Moises Caicedo, Jack Hinshelëood.

  Laporta tani më është tashmë i dashuruar me De Zerbin dhe e ka parë ekipin e tij disa herë edhe pse Brighton nuk ia doli aq mirë kur i pari i Barcelonës ishte duke e shikuar.

  Ndryshe nga Flick, i cili është në dispozicion falas, Barça do të duhet të paguajë prej rreth 15 milionë eurosh për të marrë De Zerbin në verë edhe pse ai mund të arrijë marrëveshje me klubin që të largohej falas. /Telegrafi/

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Sport19 Prill 2024
  Ferizaj ka regjistruar fitoren e tretë rresht, për të vazhduar kryesimin në Grupin të Ligës së Parë. Skuadra e drejtuar nga Arsim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Punonjësit e institucioneve të kulturës protestuan sërish sot para Ministrisë së Kulturës për shkak të mospagesës së pagave të marsit të mbi...
  Lajme19 Prill 2024
  Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha e ka ftuar Qeverinë Kurti që ta rrisë vigjilencë në maksimum nga ndonjë sulm i mundshëm. "E,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësitë e Doganës gjatë kontrolleve kanë arritur të parandalojnë futjen e produkteve të falsifikuara me markat “Apple” dhe “Nike” për mbrojtës të...
  Lajme19 Prill 2024
  Irani e bëri realitet kërcënimin e tij dhe sulmoi Izraelin megjithëse paralajmërimet ndërkombëtare. Në të njejtën monedhë ia ktheu Izraeli-Iranit të enjten...
  Lajme19 Prill 2024
  Partia Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e Kryesisë, në të cilën është diskutuar për zhvillimet aktuale politike në vend. Anëtarët...
  Vip19 Prill 2024
  Në shtëpinë e zhurmshe të “Big Brother Vip Albania”, tensionet nuk janë të reja, por duket se mbrëmja e djeshme ka sjellë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.