×
 • Lajme
 • Lajme

  PDK: Mashtrimet po bien, tani Vetëvendosja nuk po e përjashton koalicionin me ne

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi thotë se mashtrimet po bien dhe se Vetëvendosja tani më po thotë se nuk e përjashton koalicionin me PDK-në.

  Sipas tij është herët të flitet për këtë temë, por PDK sipas tij është konstante.

  Mëkat thotë ai është që Kadri Veseli nuk është prezent për të parë që doli ashtu siç tha ai për “mashtrimin e madh” të 6 Tetorit.

  PDK thotë ai është në garë për të rikthyer besimin dhe për të fituar një betejë ndaj një mashtrimi të madh politik të filliar nga 2014.

  Ky është postimi i tij i plotë:

  Glauku sapo e tha, Lëvizja Vetëvendosje nuk e përjashton koalicionin me Partinë Demokratike të Kosovës. Ngadalë por sigurt mashtrimet po bien.
  Edhe pse duhet ta pranojmë, është herët që të flasim për këtë temë.

  Por, Partia Demokratike e Kosovës është konstantja në vendin tonë.
  Ne po hyjmë në garë pa obligime ndaj askujt dhe si argument kemi angazhimin e mirë opozitar që e dëshmuam.
  Është mëkat që Kadri Veseli nuk është prezent për të parë se doli ashtu siç e tha për “mashtrimin e madh” të 6 Tetorit.
  Një vjet i humbur nga dy qeveritë Kurti/Hoti që keqqeverisjen vendin.
  Rezultati, shkurt, në tri pika:
  1. Një ekonomi e shkatërruar -7.2 “rritja ekonomike”,
  2. Një dështim total me pandeminë,
  3. Një politikë e jashtme të dështuar në raport me perëndimin dhe disfatë e pafalshme para Serbisë duke e cenuar rëndë interesin e Republikës së Kosovës.
  Partia Demokratik e Kosovës, është në garë jo vetëm për të rikthyer besimin që kishim, por, për të fituar një betejë ndaj një mashtrimi të madh politik që ka filluar nga viti 2014, e që la Kosovën shumë mbrapa.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Të tjera
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...
  Lajme29 Maj 2024
  Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) e ka çuar në Gjykatë kryetarin e Kryeqytetit, Përparim Rama. Arsye për këtë del të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.