Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Parashikimi i motit për fundjavë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Mot i njëjtë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme. Sipas Prishtina Weather temperaturat minimale do të luhaten nga 1C deri 5C, e maksimalet nga 10C deri 13C. Era do të fryj e lehtë drejtimesh të ndryshme 1- m/s. Ditën e martë nga verilindja 3-6m/s.

  Shtypja atmosferike mbetet lartë mbi vlera normale, megjithë një rënie të lehtë ditën e hënë.

  Për shkak të motit stabil dhe inversioneve termike, koncentrimi i ndotësve ajror mbetet lartë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit do të kalojnë në vlera të pashëndetshme, vende-vende gjatë ditës mund të zbresin edhe përreth vlerave mesatare.

  14.11 – Paradite, përgjatë ultësirave mjegull/vranësira të ulëta. Ditën intervale më të gjata me diell.

  15.11 – Pjesërisht vranët në mëngjes, nëpër ultësira mjegull/vranësira të ulëta. Ditën intervale më të gjata me diell.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Lajme24 Mars 2023
  Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim. Sipas njoftimit të policisë...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.