×
 • Lajme
 • Lajme

  Parashikimi i motit, kur do të fillojnë reshjet e borës

  FrontOnline
  26 Dhjetor 2020

  Në fundjavë më e ftohtë, me reshje shiu dhe bore.  Javën e ardhshme mot i ndryshueshëm dhe më i butë.  Temperaturat maksimale edhe deri në 10C.

  Kjo e shtunë sipas Prishtina Weather do të jetë kryesisht e vranët dhe me shi.  Ditën më ftohtë, e të reshurat e shiut do të shndërrohen edhe në borë, që pritet të vazhdojnë edhe gjatë natës.  Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive.

  27.12 – Më ftohtë, herët në mëngjes reshjet e borës pritet të pushojnë, e pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale të shiut, të cilat më vonë pushojnë.  Vende-vende mund të bie edhe shi i akullt.

  28.12 – Në mëngjes përgjatë ultësirave mjegull ose vranësira të ulëta.  Më pas gjatë ditës pjesërisht vranët, me më shumë intervale me diell.

  29.12 – Mot i butë, me vranësira dhe diell.  Në perëndim të vendit me reshje lokale shiu, e më vonë gjatë ditës edhe në pjesë tjera të vendit.

  30.12 – Kryesisht me vranësira, e kohëpaskohe priten mundësi edhe për reshje lokale shiu.

  Temperaturat e ajrit në fundjavë në rënie, e nga dita e hënë sërish shënojnë rritje mbi vlera mesatare.  Minimalet zbresin në 0C, në fundjavë, e më pas në rritje deri në 5C, e temperaturat maksimale në fundjavë zbresin në 3C, për të shënuar sërish rritje gjatë javës së ardhshme deri në 10C.

  Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 4-14m/s.

  Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, e më pas me tendencë të rënies.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ishte kundër takimit mes shefit të partisë së tij, Memli Krasniqit dhe kryeministrit të...
  Lajme29 Maj 2024
  Një person është arrestuar në Leposaviq për “vjedhje identiteti”. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin...
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.