×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli: Çështja e dinarit lidhet me shmangien nga obligimi që Kurti ka marrë për ta dërguar Asociacionin në Kushtetuese

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli deklaron se lidhja e vetme me dinarin është krijimi i një krize dhe shmangia nga obligimi që Kryeministri Kurti ka marrë në tetor për të dërguar draft-statutin në Kushtetuese.

  “Lidhja e vetme është krijimi i një krize dhe shmangia nga obligimi që Kryeministri Kurti ka marrë në tetor për të dërguar draft-statutin në Gjykatën Kushtetuese. Kjo është lidhja e vetme që mund të bëhet me këtë çështje”, ka thënë Pacolli, për Front Online.

  Dhe këtë Pacolli e sheh si strategji të gabuar të kryeministrit Kurti.

  “E shoh si strategji të gabuar sepse Kryeministri Kurti është bërë i parashikueshëm për partnerët tanë në veprimet e tij politike për të shmangur obligimet ndërkombëtare që i ka marrë dhe me bekimin e tij i është vendosur Kosovës për vitet e ardhshme”, ka pohuar ndër të tjera Pacolli.

  Behgjet Pacolli: Albin Kurti krijoi drama të panevojshme me dinarin serb, humbëse është veç Kosova

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Grupi për Siguri dhe Barazi Gjinore (SGG) e dënon vrasjen e 21 vjeçares Erona Cokli dhe plagosjen e vëllait të saj 15-vjeçar...
  Lajme13 Prill 2024
  Mati 1 dhe Taslixhja kanë mbetur pa ujë sot për shkak të një problemi teknik në gypin e çelikut që vjen nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.