×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani refuzoi të hynte në sallën e KS të OKB-së pa gratë heroina

  FrontOnline
  22 Prill 2024

  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

  Vendi u përfaqësua nga presidentja Vjosa Osmani.

  Bashkë me shefen e shtetit, në delegacion ishin edhe katër gra heroina të mbijetuara nga lufta e fundit në Kosovë.

  Në hyrje të sallës ku mbahet seanca e KS të OKB-së ekipi kosovar pati një telashe të vogël.

  Siç mëson Klankosova.tv, gratë heroina nuk janë lejuar të hynin fillimisht, pavarësisht se ishin të regjistruara si pjesëmarrëse.

  Mirëpo, nga Zyra e Presidentes për Klankosova.tv thanë se Osmani refuzoi të hynte në sallë pa to.

  Më pas, Vasfije Krasniqi, Shyrete Tahiri – Sulimani, Fahrije Hoti dhe Elhame Muçolli, u lejuan të marrin pjesë në seancën e KS të OKB-së.

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Në Shqipëri u zhvillua për herë të dymbëdhjetë para e komunitetit LGBT+. Pjesëtarë të këtij komuniteti dhe aktivistë marshuan në Tiranë nga...
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.