×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani intervistohet nga mbesa e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova

  FrontOnline
  24 Maj 2024

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova.

  Osmani e cila vizitën e bëri për nder të Ditës së Presidentit, u intervistua nga Liza Beta, mbesa e ish-presidentit Rugova.

  Njëra nga pyetjet që iu drejtua presidentes Osmani ishte nëse i takon miqtë e presidentit Rugova gjatë vizitave të saj në Amerikë.

  “Po Liza, Presidenti Rugova ka krijuar shumë miq të mëdhenj për Kosovën, dhe kur shkojë në Amerikë dhe në Evropë takojë miqtë e tij që më tregojnë histori të ndryshme. Kosova me të vërtetë është e bekuar që edhe sot i gëzon miqësitë që i ka ndërtuar Presidenti Rugova. Ai e ka lënë një thënie të rëndësishme “Shtëpia nuk mbahet pa miq”, ishte përgjigja e Osmanit, përcjell Klankosova.tv

  Osmani bëri të ditur se me Liza Betën, mbesën e presidentit Rugova bashkëbiseduan për vizionin e gjyshit të saj.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.