×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH: Javën e kaluar më shumë se 4.6 milionë raste të reja me COVID në botë

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Më shumë se 4.6 milionë raste të infeksioneve me COVID-19 janë konfirmuar gjatë javës së kaluar në botë, që është shifra më e madhe nga fillimi i pandemisë, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

  Sipas të dhënave të kësaj organizate, nga 14 deri më 20 dhjetor në botë janë regjistruar 4.612.790 raste të reja të infeksionit me coronavirus, kurse 79.001 tjerë kanë humbur jetën, transmeton Telegrafi.

  Shumica e rasteve të reja janë regjistruar në Amerikën e Veriut dhe atë të Jugut – me më shumë se 2.3 milionë të infektuar.

  Në të njëjtën kohë, në Evropë ka pasur më së shumti raste të vdekjes gjatë javës së kaluar – me më shumë se 36 mijë./FrontOnline/

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Policia ka dhënë detaje në lidhje me zjarrin në spitalin e Shkodrës. Në njoftimin e policisë thuhet se dyshohet që deri tek...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.