×
 • Lajme
 • Lajme

  Nuk respektoi vetizolimin – inicohet rast ndaj të dyshuarit

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Rastet me koronavirus po vazhdojnë të rriten në vendin tonë, po ashtu Instituti Kombëtar i Shëndetësisë jep rekomandime për vetizolim.

  Një person në Mamushë të Prizrenit i cili nuk e ka respektuar masën e izolimit në raportin 24 orësh të Policisë bëhet e ditur se është inicuar rast ndaj tij.

  “Mamushë, 27.06.2020-15:30. Raportohet se është iniciuar procedurë ndaj të dyshuarit mashkull kosovar pasi që i njëjti nuk ka respektuar rekomandimet e IKSHP-së për vet-izolim pasi që ishte pozitiv me Covid-19 dhe nuk është hasur në shtëpi. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori” thuhet në raportin e Policisë.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se regjimi i Millosheviqit që ka kryer gjenocid në Kosovë ka dhunuar rreth...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë...
  Lajme18 Maj 2024
  Haxhi Avdyli nga “Guxo” thotë se në zgjedhjet e ardhshme që pritet të mbahen në Kosovë, kjo parti preferon një koalicion para...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.