Lajme

Një taksi shkel këmbësorin në Prishtinë, dërgohet për mjekim

Një taksi shkel këmbësorin në Prishtinë, dërgohet për mjekim
10:09 | 04 Gusht 2021

Sot në ora 09:00, në rrugën “UÇK” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor, në mes të një automjeti (taksi), dhe një këmbësori.

Rastin për FrontOnline, e  ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Si pasojë e aksidentit këmbësori ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor.

Hetuesit e njësitit të trafikut rajonal po merren me rastin.

Ndërsa në vendin e ngjarjes janë parë zyrtarë policorë, teksa në rrugën ku ka ndodhur aksidenti është krijuar kolonë.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera