Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Një mashkull dhe dy femra nga Turqia tentuan të hyjnë ilegalisht në Kosovë, kapen në aeroport

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës ka arrestuar dje një mashkull dhe dy femra, të gjithë shtetasë të Turqisë, pasi kanë tentuar të hyjnë në Kosovë me dokumente të falsifikuara.

  Dokumentet e falsifikuara i kanë prezentuar në aeroportin “Adem Jashari, ndërsa pas intervistimit të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

  Njoftimi i plotë i policisë:

  DOKUMENT I FALSIFIKUAR/ ANP ‘Adem Jashari’ 15.11.2020-10:30. Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull shtetas i Turqisë pasi që i njëjti ka prezantuar dokumentin leje qëndrimi të shtetit Gjerman, që dyshohet të jetë i falsifikuar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë të shpejtë.

  ANP Adem Jashari 15.11.2020-10:30. Është arrestuar e dyshuara femër shtetase e Turqisë pasi që e njëjta ka prezantuar dokumentin leje qëndrimi të shtetit Gjerman, që dyshohet të jetë i falsifikuar. Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë të shpejtë.

  ANP Adem Jashari 15.11.2020-10:30. Është arrestuar e dyshuara femër shtetase Turqisë, pasi që e njëjta ka prezantuar dokumentin leje qëndrimi të shtetit Gjerman, që dyshohet të jetë i falsifikuar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë të shpejtë.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Kronika23 Mars 2023
  Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prizren-Gjakovë. Kështu ka bërë të ditur...
  Kronika23 Mars 2023
  Një person ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe të bijës së tij. Sipas policisë, i dyshuari ka qenë nën ndikim e...
  Kronika23 Mars 2023
  Një rast i vandalizmit është raportuar së fundi nga Policia e Kosovës, në sheshin “Isa Boletini” në Mitrovicë. Me këtë rast është...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.