×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një aeroplan rus merr flakë pasi i shpërtheu njëri prej motorëve gjatë fluturimit

  FrontOnline
  08 Dhjetor 2023

  Një aeroplan mallrash rus që përdorej për dërgimin e mallrave midis Rusisë dhe Kinës mori flake kur i shpërtheu njëri prej motorëve.

  Aeroplani Tu-204 u nis për në Zhangzhou të Kinës nga aeroporti Baikal në Ulan-Ude të Rusisë kur ndodhi incidenti, transmeton Telegrafi.

  Siç raportohet, aeroplani shprazi karburantin dhe bëri një ulje emergjente me një motor, sipas Alexey Tsydenov, kreu i rajonit Buryatia.

  Në bordin e aeroplanit ishin pesë anëtarë të ekuipazhit por askush nuk u lëndua.

  “Dëgjova një shpërthim të fuqishëm që vinte nga lart”, tha një grua e cila ishte dëshmitare e rastit.

  Pamjet që gjithashtu u raportuan nga mediet tregojnë se si momenti fluturonte derisa kishte marrë flakë.

  Incidenti thuhet se kishte ndodhur të enjten. /Telegrafi/

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti hungarez miratoi sot me shumicë dërrmuese hyrjen e Suedisë në NATO, duke i hapur rrugën përfundimisht anëtarësimit të Stokholmit në Aleancën...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  20 të rinj tjerë të komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian përfunduan trajnimin mbi Edukimin Medial në kuadër të projektit “Luftimi i dezinformimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.