×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis takimi Rama-Osmani

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ka filluar takimi i paraparë ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeparlamentares, Vjosa Osmani.

  Ky është takimi i dytë i kryeministrit të Shqipërisë gjatë vizitës në Kosovë, pas atij që pati fillimisht me kreun e NISMA-s, Fatmir Limaj.

  Rama gjatë ditës do të takohet edhe me krerët e tjerë të shtetit dhe ata partiakë.

  Vizita e Ramës në Kosovë vjen pas ngritjes së aktakuzës së Speciales ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli./Front Online/

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Pas dyshekëve, produkti i dytë më i eksportuar në Amerikë gjatë vitit që lamë pas janë artikuj të veshjeve për burra dhe...
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Të tjera
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...
  Lajme22 Korrik 2024
  Bashkimi Evropian do të mbajë takimin e radhës të ministrave të Jashtëm dhe të Mbrojtjes në Bruksel, në vend se në Budapest,...
  Lajme22 Korrik 2024
  Dejona Mihali, koordinatore e Komiteteve në Lëvizjen Vetëvendosje, ka shkruar në Facebook se PDK-ja e LDK-ja sa herë që ndonjë gjë nuk...
  Lajme22 Korrik 2024
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me fushatën e re të Lëvizjes Vetëvendosje kundër medieve në Kosovë. Deputetët Sali Zyba...
  Lajme22 Korrik 2024
  Ramush Haradinaj, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe ish-kryeministër i Kosovës, ka deklaruar se raportimet për vrasjen e Faton...
  Lajme22 Korrik 2024
  Sipas faqes meterologjike, Meteo Kosova janë duke u raportuar stuhi shumë të forta në Rrafshin e Dukagjinit. Stuhitë raportohen se janë duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.