×
 • Lajme
 • Lajme

  Nikaj: Provuam t’ia shkurtojmë Kurtit jetën politike së paku për tetë muaj

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë muaj.

  “Ne provuam t’ia  shkurtojmë jetën politike, ne nuk ja zgjatëm. Zotri Kurti e ka afatin kushtetues dhe ligjor të qeverisjes së vetë. Ne jemi përpjekë me gjithë atë që kemi pasë në dispozicion dhe me gjithë atë që kemi mund të arrijmë që të shkurtojmë mandatin e Kryeministrit Kurti, Qeverisë së Republikës ë Kosovës së paku për tetë muaj”, tha Nikaj në “Click” të TV21.

  Tutje Nikaj tha se mënyra më e mirë për të mbajtur përgjegjës Kurtin për punën e tij është që të shkohet në zgjedhje.

  “Mënyra më e mirë dhe më demokratike për t’a mbajtur përgjegjës Kurtin është që të shkojmë në zgjedhje. Sepse zgjedhjet na japin neve mundësinë, i japin qytetarit të Republikës së Kosovës mundësinë ë të prodhoj një realitet të ri politik”, tha Nikaj.

   

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.