×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet e paralajmëruara për sot

  FrontOnline
  01 Mars 2024
  • 9:00Mbahet seanca ndaj ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku, të akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës, në vitin 2019, në Kuvendin e Kosovës. (Gjykata Themelore e Prishtinës) 

  • 10:00Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, shqyrton Projektligjin për ratifikimin e “Marrëveshjes së bashkëfinancimit për hartimin e Projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren”. (Kuvendi i Kosovës, N302)

  • 11:00Kryesia e Kuvendit mban mbledhje. Në rend dite janë pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, e mbajtur më 8, 14 dhe 22 shkurt 2024; çopozimi i rendit të ditës për Seancën plenare të radhës; propozimi i Seancës plenare të veçantë. (Kuvendi i Kosovës, C301) 

  • 11:00Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë për medie. (Selia e PDK-së) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

  • 13:30Instituti Kosovar për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) prezanton punimin e politikave “Ndikimi i Rusisë në Dialogun Kosovë-Serbi, të ndihmuar nga BE-ja”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

  • 13:30HANDIKOS do të shënojë Ditën Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës, me një shëtitje 30-minutëshe me karrocë në njërën nga rrugët e kryeqytetit. Marrin pjesë nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, dhe drejtori i HANDIKOS, Afrim Maliqi. (Nisja nga objekti i vjetër i Komunës)

  • 14:00Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në bashkëpunim me Forumin Intelektual – Evropa 2023, organizojnë tryezën me temën “Gjendja e Arsimit në Kosovë – sfidat dhe mundësitë”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla 506)

  Petrol Company feston në Sos Fshatrat e Fëmijëve dhe në Sos Kopsht
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Të tjera
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.