×
 • Sport
 • Sport

  Nesër nis Kupa e Kosovës në Gjakovë, tetë skuadra kërkojnë trofeun

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Palestra “Shani Nushi” do të jetë arenë e basketbollit nga 13 deri më 17 shkurt.

  Tetë skuadrat e elitës në kërkim për trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës. Më 17 shkurt zhvillohet edhe finalja e femrave mes Bashkimit e Prishtinës, dy skuadrave për momentin më të mirat në basketbollin e femrave në vendin tonë. Katër skuadrat e Ligës së Parë të Meshkujve e rritin edhe më shumë rëndësinë e kësaj ngjarje në Gjakovë.

  Basketboll cilësor pritet në parket dhe atmosferë e jashtëzakonshme në tribuna me pjesëmarrjen e tifozerive nga e gjithë Kosova.

  Gjakova ka qenë shembull për organizim dhe kështu pritet edhe në Final 8.

  Të martën dhe të mërkurën zhvillohet sfidat çerekfinale, derisa të enjten gjysmëfinalet. E premtja është pushim për tu përgatitur për finalen e madhe të shtunën.

  Basketboll dhe jo vetëm, do të ketë në Gjakovë nga 13 deri më 17 shkurt. Pikërisht finalet zhvillohen më 17 shkurt, Festën e Pavarësisë së Kosovës.

  Trepça triumfoi në dy vitet e fundit, derisa rivalitet i madh pritet këtë edicion.

  Të gjitha ndeshjet do të transmetohen ekskluzivisht në Art Motion dhe Kujtesa.

  Orari

  13.02.2024

  14:00 Bora – Kosovari

  17:00 Trepça – Istogu

  20:00 Golden Eagle Ylli – Vëllaznimi

  14.02.2024

  14:00 Vushtrria – Neë Basket

  17:00 Peja – Bashkimi

  20:00 Sigal Prishtina – Proton Cable Prizreni

  15.02.2024

  14:00 Finalja – Liga e Parë

  17:00 Gjysmëfinalja I

  20:00 Gjysmëfinalja II

  17.02.2024

  14:00 Finalja: KBF Prishtina – KBF Bashkimi

  17:00 Finalja: Kupa e Kosovës

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Sport29 Shkurt 2024
  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  KFOR-i ka bërë të ditur se një person me armë zjarri (lodër) në veri të Mitrovicës sot pasdite ka filluar të sillej...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.