Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi”

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi”

  Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për drejtësi në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së.

  Nëpër xhami të premten do t’u bëhet thirrje besimtarëve që t’i bashkangjiten marshit.

  “Me këtë rast, Bashkësia Islame e Kosovës fton dhe bën apel te të gjithë besimtarët që në shenjë respekti e vlerësimi për sakrificën sublime të UÇK-së, dhe për hir të të gjithë atyre dëshmorëve që dhanë jetën për liri, që më 2 prill 2023, të marshojmë të gjithë së bashku për drejtësi për ish-krerët e UÇK-së, në mënyrë që t’i dalim zot vlerave tona të shenjta. Bashkësia Islame e Kosovës, nesër, në hytben e xhumasë, në të gjitha xhamitë e Kosovës do t’u bëjë thirrje besimtarëve t’i bashkohen marshit për drejtësi”, ka njoftuar BIK-u përmes një komunikate.

  BIK ka thënë se beson në pastërtinë e luftës së UÇK-së dhe vlerëson sakrificën e UÇK-së për lirinë e vendit.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq, ka reaguar për ngjarjet që kanë ndodhur sot në veri të...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për zhvillimet në Veriun e Kosovës. Për lëndimin e pjesëtarëve të KFOR’it, Rama ka thënë...
  Lajme29 Maj 2023
  Zyra Federale e Jashtme e Gjermanisë i ka dënuar sulmet e protestuesve serbë ndaj forcave të rendit dhe ligjit në veri të...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  "Është thelbësore të shmangen veprimet e mëtejshme të njëanshme nga autoritetet kosovare dhe që të gjitha palët e përfshira të bëjnë menjëherë...
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Lajme29 Maj 2023
  Hysen Durmishi, zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka reaguar lidhur me protestat e serbëve që janë zhvilluar sot në komunat...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Berisha akuzon presidentin serb Aleksandër...
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, po e fajëson qeverinë kosovare, për sulmet dhe dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj KFOR-it në veri. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.