Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Veleshtë të Strugës bëhet sot varrimi i viktimës, i vrarë nga sulmi në Vjenë

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Nexhip V., i vrarë me 2 nëntor 2020 nga sulmi terrorist në Vjenë do të prehet në paqe sot në varrezat e Veleshtës, komuna e Strugës.

  Lajmin për varrimin e të ndjehurit e kanë konfirmuar për Albinfo Austria familjarët e viktimës.

  “Varrimi do të bëhet sot në orën 12:o0-12:30”, tha shkurt dhe pa dashur të jap detaje tjera, një i afërm i viktimës.

  Mbrëmë familjarë të shumtë, miq, të afërm por edhe bashkëatdhetarë që jetojnë në Austri, kanë udhëtuar gjatë tërë natës për të marr pjesë në varrimin e Nexhip V.

  Djaloshi 21 vjeçar ishte në mesin e katër viktimave të pafajshme dhe mbi 20 persona të plagosur që u sulmuan nga një sulmues i tërbuar terrorist që vrau dhe plagosi këdo që i doli përpara natën e 2 nëntorit në qendër të Vjenës.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.