×
 • Sport
 • Sport

  Ndeshja interesante në javën e nëntë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Besa Famgas e Trepça takohen të shtunën nga ora 17:30, në ndeshjen që i takon xhiros së nëntë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

  Kampionia aktuale, Besa, llogaritet favorite ndaj “xehetarëve” që kanë shfaqur lojëra të mira këtë kampionat. Trepça udhëheq në tabelë me 14 pikë. Humbjen e vetme e ka pësuar nga Prishtina, në një ndeshje dramatike, përcjell FrontOnline.

  Ndërkohë Besa Famgas është e dyta me 12 pikë, por i ka dy ndeshje më pak të luajtura. Skuadra pejane i ka fituar gjashtë ndeshjet e deritashme, ndërsa për shkak të garave evropiane ka më pak ndeshje kampionale të luajtura.

  Edhe ndeshjet tjera pritet të jenë interesante. Po prej orës 17:30, të shtunën, është takimi Vëllaznimi – Drenica. Ndërkohë Kastrioti e pret Zhegrën të shtunën prej orës 19:00 dhe llogaritet favorit i madh.

  Dy ndeshje tjera të javës së nëntë janë të hënën.

  Rahoveci e Llapi takohen prej orës 19:30, ndërsa nga ora 19:00 luhet ndeshja Deçani – Prishtina. Të dy takimet e së hënës pritet të ofrojnë hendboll të mirë.

  Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e shtatë. Sot është ndeshja Vushtrria – Drita (19:10). Të shtunën luajnë Lepenci e Istogu (14:00), ndërsa të dielën Ulpiana e Vjosa (12:00). Ndeshja mes Samadrexhës e KEK-ut në program është të martën./FrontOnline/

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.