×
 • Lajme
 • Lajme

  “Ndërhyn” Bujar Dugolli, e quan të panevojshme përçarjen VV – Osmani

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai, reagimi i saj me zemërim është i paarsyeshëm.

  Letra e ministres Gërvalla, sipas Dugollit, nuk ka dhënë efekt negativ.

  “Përmes kësaj letre, është treguar se Qeveria nuk e pranon draftin evropian dhe që efekti i saj është zero”, tha Dugolli në ‘RTKPrime’, teksa shtoi se janë të panevojshme këto përçarje mes krerëve të shtetit.

  Kurse lidhur me idenë e të shkuarit në zgjedhje të parakohshme, Dugolli tha se me gjithë ofertën e Qeverisë për marrëveshje me partitë opozitare për çështje të legjislaturës, që kishin të bënin me miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare, ku edhe u hodh ideja e të shkuarit në zgjedhje të parakohshme, të cilën ide e pranoi PDK, derisa partitë tjera opozitare nuk e pranuan.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.