×
 • Lajme
 • Lajme

  Ndalohet një person i dyshuar për vdekjen e ukrainases në Kosovë

  FrontOnline
  18 Prill 2024

  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii.

  Ai është ndaluar për 48 orë dhe ngarkohet për vepren penale “Mosevitim i rrezikut”.

  Lidhur me rastin detaje ka dhënë kryeprokurori i Ferizajt Shukri Jashari.

  Jashari tha për Klankosova.tv se i dyshuari e ka pranuar se ka qenë bashkë me viktimën gjatë ditës kritike.

  “Po, është ndaluar një person i dyshuar. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “Mosevitim i rrezikut”. Personi është ndaluar për 48 orë”, tha Jashari.

  “Personi në fjalë e ka pranuar se gjatë gjithë ditës ka qenë bashkë me viktimën. Pra, ai dyshohet se e ka lënë në autostradë viktimën”, tha ai.

  Kreu i organit të akuzës në Ferizaj theksoi se 23-vjeçarja e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti.

  “Ende nuk kemi arritur që ta identifikojmë personin që e ka shkaktuar aksidentin. Kjo për shkak të mungesës së kamerave në autostradë. Kjo pjesë i takon nivelit tjetër të përgjegjësisë. Pra, viktima ishte goditur nga një makinë e cila ishte në lëvizje”, theksoi Shukri Jashari.

  “Brenda afatit ligjor do të bëhet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”, tha ai.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Vip25 Maj 2024
  Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë vite që janë ndarë. Por se si qëndron raporti i tyre në ditët e sotme, e...
  Lajme25 Maj 2024
  Në vazhdën e takimeve me kongresistë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla është pritur në takim...
  Lajme25 Maj 2024
  Personi që mbeti i lënduar nga një mjet shpërthyes në fshatin Babaj Bokës të Gjakovës, iu është këputur shuplaka e dorës, po...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.