×
 • Sport
 • Sport

  Napoli në rrezik real për të humbur mbi 100 milionë euro

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100 milionë euro në të ardhura të mundshme.

  Napoli ka qenë në një gjendje kaosi që pas suksesit të tyre të fundit ku fituan Scudetton, duke shkarkuar Rudi Garcian dhe Ëalter Mazzarrin gjatë muajve të fundit pas një rënieje të rëndë në formë dhe rezultate. Trajneri i Sllovakisë Francesco Calzona është aktualisht në krye të ekipit deri në verë.

  Napoli sërish nuk arriti të fitonte në përballjen e tyre me Cagliarin të dielën, duke u mbajtur në barazim 1-1 nga skuadra e Claudio Ranierit. Skuadra tani ndodhet në vendin e nëntë në tabelën e ligës, 11 pikë prapa Bolognas në vendin e katërt.

  Sipas Corriere dello Sport, Napoli tani është në rrugën e ‘duhur’ për të humbur si Ligën e Kampionëve ashtu edhe Kupën e re të Botës për Klube, gara që sjellin mbi 100 milionë euro të ardhura së bashku për klubet pjesëmarrëse.

  De Laurentiis është i dëshpëruar që klubi të kualifikohet në një garë ndërkombëtare, duke mos dashur që klubi të humbasë plotësisht turnetë evropian. /Telegrafi/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Atletico Madrid ka marrë pikë të plota të shtunën ndaj Girona në kuadër të Javës së tridhjetë në La Liga. Ndeshja e zhvilluar...
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.