×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafi: Kurti është i Preshevës, Bujanocit e çdo shqiptari

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Ragmi Mustafi, kandidat për kryetar të Bujanocit në fjalën e tij gjatë tubimit mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës ka theksuar se me këtë vetëdije kombëtare do ti japim një të ardhme çdo shqiptari dhe shqiptareje dhe sipas tij, kryeministri Albin Kurti është i Preshevës Bujanocit e çdo shqiptari.

  “Nuk mjaftojmë vetëm deklarata morale ne duhet të lidhemi me Kamenicën Gjilanin. Shqiptarë të Bujanocit mund të shkoni në vatra tuaja me tabela RKS. Edhe kur ne nuk kemi dokumenta të Kosovës mund të zotërojmë prona e të pajisemi me dokumente. Pavarësisht vështirësive jam besim plotë që kemi hapur një faqe të re kemi marrë përsipër përgjegjësinë që rinia të mos ikë. Me këtë vetëdije kombëtare do i japim një të ardhme çdo shqiptari dhe shqiptareje. Kryeministri Albin Kurti është i Preshevës Bujanocit e çdo shqiptari. Të dielën të rrethojmë numrin e barazisë numrin nëntë”, ka thënë Mustafi.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Njohës të çështjeve politike në vend e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë të Shqipërisë, Edi Rama lidhur me...
  Lajme15 Qershor 2024
  Një nga premtimet kryesore të qeverisë Kurti në sektorin e shëndetësisë, Projektligji për Sigurimet Shëndetësore, pritet që të finalizohet dhe të dërgohet...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në përurimin e Shtegut të Lirisë “Pashtriku”. Ai do të jetë i pranishëm në Has-Pashtrik...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.