Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: Do flasim me Listën Serbe, AKR-ja na i ka premtuar votat për Ligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ka pasur luhatje të qëndrimeve ditëve të fundit në Qeverinë e Hotit.

  Së fundi, Lista Serbe ka kërcënuar me dalje nga Qeveria, në rast se vazhdon të ketë mospërfillje, siç ata e quajnë.

  Por, Isa Mustafa nuk e sheh aq të tensionuar situatën në koalicionin qeverisës.

  Si një politikan me përvojë të gjatë, kreu i LDK-së ka bërë thirrje që të gjendet një zgjidhje për t’u tejkaluar pengesat.

  Mustafa ka përmendur edhe fjalët që qarkullonin se AKR-ja nuk e mbështet Qeverinë me votat e saj, duke thënë të kundërtën.

  “Koalicioni është çështje e vullnetit. Deri tani Lista Serbe ka qenë korrekte si partnere. Do të diskutojmë që të tejkalohen ankesat e tyre. Të gjenden zgjidhjet, për aq sa mund të gjenden. Për çdo gjë na nevojitet më shumë komunikim dhe mirëkuptim.

  Kishte fjalë se edhe AKR-ja nuk do ta mbështesë Qeverinë. Unë jam informuar nga z. Pacolli, se deputetët e AKR-së e votojnë Ligjin për rimëkëmbje ekonomike. AKR-ja ka qenë shumë konstruktive dhe mbështetëse në këto procese të rënda që po i kalojmë”, ka thënë Mustafa për Indeksonlinen.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.