×
 • Sport
 • Sport

  Mullerit i thuhet të largohet nga Bayerni, madje i emërohet edhe destinacioni i ri

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Thomas Muller është këshilluar të largohet nga Bayern Munich. Dhe kjo mund t’i hapë rrugën Manchester United që të përpiqet të tërheqë legjendën e Gjermanisë.

  Sulmuesi 34 vjeçar po lufton për minutazhë në Allianz Arena këtë sezon – veçanërisht pas ardhjes së Harry Kane.

  Të tillë si Jamal Musiala, Leroy Sane, Kingsley Coman, Serge Gnabry dhe madje edhe Eric Maxim Choupo-Moting e kanë kufizuar gjithashtu përfshirjen e tij nën Thomas Tuchel.

  Kjo do të thotë se zëvendëskapiteni Muller ka dy gola dhe pesë asistime nga 15 paraqitje këtë sezon.

  Por, ato 15 ndeshje kanë vetëm 575 minuta futboll dhe përfshijnë vetëm gjashtë starte.

  Tani Lothar Matthaus e ka inkurajuar gjermanin me 126 paraqitje që të vazhdojë pas 23 vitesh me Bayernin për një aventurë të re diku tjetër pas gati 700 paraqitjeve.

  Kapiteni fitues i Kupës së Botës, Mathaus – i cili u largua nga Bayern për në New York MetroStars në vitin 2000 – i kërkoi Mullerit të bënte një lëvizje të ngjashme.

  Ai shkroi për Sky Sport në Gjermani: “Në Bayern Munich ai nuk do të marrë më minutat që mori dy vjet më parë. Nëse ai ka besimin për të luajtur që në fillim si dy vjet më parë, atëherë duhet të ndryshojë klub. Duhet ta thuash hapur”.

  “Situata e Mullerit duket si një rënie graduale. Sa i përket të ardhmes së Muller në Bayern, pyetja është se çfarë dëshiron Thomas. A është ai i kënaqur vetëm me të qenit punëtor me kohë të pjesshme apo edhe duke mos luajtur fare?”.

  “Muller i ka rrënjët në Mynih, por ndoshta ai mund të imagjinojë një përvojë të re jete, për shembull në Amerikën e Veriut?”, ka shtuar më tej ai.

  Por sipas Bild, Erik ten Hag ka të ngjarë të përpiqet të nënshkruajë me Muller në 2024.

  Holandezi është një tifoz i madh i sulmuesit me përvojë dhe thuhet se ka kontaktuar me të dimrin e kaluar për një transferim të mundshëm. /Telegrafi/

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.