×
 • Sport
 • Sport

  Morata në bisedime të avancuara me gjigantin italian

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Zlatan Ibrahimovic, po tenton ta bind Alvaro Moratan për tu larguar nga Atletico Madrid dhe t’i bashkohet Milanit në Serie A.

  Sulmuesi spanjoll nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij, pasi ka deklaruar se mund të largohet nga Atletico Madird.

  Ndërkohë sulmuesi spanjoll vazhdon të jetë shumë i dëshiruar në Itali, pasi tani AC Milan po tenton rikthimin e tij në Serie A.

  Rossonerët janë në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri pas largimit të Olivier Giroud dhe Morata është lojtari ideal për ta zëvendësuar francezin.

  La Gazzetta dello Sport ka raportuar se ka qenë vetë menaxheri i Milanit, Zlatan Ibrahimovic që ka folur personalisht me Alvaro Moratan.

  Ibra po tenton ta bind Morata të bashkohet me Milanin pasi edhe trajneri Paulo Fonseca ka dhënë dritën e gjelbër për këtë transferim.

  Problemi mbetet vetëm te paga e lojtarit i cili kërkon 5 milionë euro në vit, derisa Milan nuk ka shkuar më shumë se 4 plus bonuset. /Telegrafi/

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Sport22 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të kenë 592 pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Paris 2024, ndjekur nga Franca e Australia. 32 rusë...
  Sport22 Korrik 2024
  Arsenali dhe Bologna po i përgatisin dokumentet për transferimin e Riccardo Calafiorit. Tashmë duket se është punë e kryer që nënkampionët anglezë...
  Sport22 Korrik 2024
  Adrien Rabiot tashmë është pa skuadër, pasi ditë më parë u largua nga Juventusi, pasi nuk e rinovoi kontratën me italianët. Tash,...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.