×
 • Lajme
 • Lajme

  Molliqaj i reagon Matoshit për Sigurimet Shëndetësore: Shuma e të hyrave ju ka shkëputur nga nevojat e qytetarëve

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të cilën shkruante se “sigurimet shëndetësore janë kryer pardje nga PDK-LDK-AAK”.

  Ai tha se Matoshi është nga ata njerëzit që e kanë përjetuar mungesën e Sigurimit Shëndetësor, e për të cilën tha se uron që ta ketë parasysh qytetarin e Kosovës, që nuk e ka fatin e saj me pagë të deputetes dhe të hyra nga biznesi e aktrimi.

  “Deputete, kostot e trajtimeve janë të njëjta, si për ty që ke të hyra të mëdha, si për qytetarët me pagë minimale apo nën të. Për ty deputete, trajtimet janë të përballueshme edhe pa Sigurim Shëndetësor, përderisa të njëjtat janë vendim për vdekje me titullin ‘Faturë’”, shkroi Molliqaj.

  Tutje, ai tha se një subjekti të majtë, e sidomos dikujt me përvoja personale, nuk i përket tallja me çështjen e Sigurimit Shëndetësor, por sipas Molliqajt, shuma e të hyrave i ka shkëputur deputetët e VV-së nga nevojat e qytetarëve.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Lajme19 Prill 2024
  Enver Dugolli, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LVV-së, ka folur për situatën e sigurisë në vend, si dhe për çështjet...
  Lajme19 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka pritur sot në takim, ministren për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvallën. Bulliqi bën me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.