Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri i Arsimit: Njëri prind do të lirohet nëse mësimi mbahet online

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nëse mbahet mësimi në formë online, atëherë njëri prind do të lirohet nga puna.

  “Njëri prind do të lirohet nëse mësimi mbahet online”, ka thënë ai.

  Ai e ka arsyetuar këtë me pamundësinë që të vazhdohet mësimi në formë të njëjtë, nëse prindërit nuk ndihmojë fëmijët e tyre me kycjen në rrjet dhe vijimin e mësimit në formë virtuele.

  Ai po ashtu thotë se kjo masë do të kërkojë shumë koordinim me sektorët tjerë të qeverisë duke marrë parasysh edhe ekonominë e vendit.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Vip23 Mars 2023
  Fituesi i Big Brother në Kanada, Kevin Jacobs, ditë më parë një mbështetje për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP Albania”. Kjo pasi...
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.