×
 • Lajme
 • Lajme

  Meta: Pjesa populliste e LDK-së e prirë nga Vjosa Osmani ka kaluar në LVV

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti.

  Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste e LDK-së prirë nga tashmë presidentja, Vjosa Osmani me Guxo, transmeton klankosova.tv.

  ”Zgjedhejt i ka fitu VV-ja dhe Lista Guxo”.

  ”Një gjysmë e LDK-së është nda nga partia dhe kanë kaluar në Guxo”.

  ”Gjashtë muaj më herët në zgjedhjet paraprake, Vjosa Osmani si kandidate LDK-së dhe Albin Kurti si kandidat i VV-së, kanë pasë dallim më 1%”.

  ”Aty ka fitu diskursi i Albin Kurtit, por në VV, ka shku pjesa populliste e LDK-së e prirë nga Vjosa Osmani”.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e një rreshteri policor, pasi një ankese nga një qytetar sot në Prizren. Sipas tij,...
  Lajme19 Prill 2024
  Një 17 vjeçar është arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se ka tentuar ta vras me thikë një 20 vjeçar. I lënduari...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.