Bota/Rajoni

Merkel për ruajtjen e detyrimit për bartjen e maskave

Merkel për ruajtjen e detyrimit për bartjen e maskave
16:00 | 06 Korrik 2020

Kancelarja gjermane Angela Merkel po mbron detyrimin për të mbajtur maska mbrojtëse kundër pandemisë COVID-19.

“Kudo, ku është e pamundur të sigurohet distanca e detyrueshme, maskë është një mjet që nuk duhet të hiqet,” tha zëdhënësi i qeverisë Steffen Seibert.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera