×
 • Lajme
 • Lajme

  Meloni takohet me Vuçiqin në Beograd, bisedojnë për dialogun

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, e cila është në vizitën e saj të parë në Serbi pas zgjedhjes së saj kryeministre e Italisë, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

  Në takim është diskutuar për përmirësimin e bashkëpunimit mes dy vendeve si dhe integrimin evropian të Serbisë, dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit dhe luftën në Ukrainë.

  Vuçiq tha se me kryeministren e qeverisë italiane, ka biseduar për të gjitha çështjet e rëndësishme dhe se beson se ardhja e saj do të kontribuojë në përmirësimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve, shkruan N1, transmeton Klankosova.tv.

  Ai tha se marrëdhëniet politike dhe ekonomike ndërmjet Serbisë dhe Italisë janë të mira, duke theksuar se shkëmbimi i mallrave mes dy vendeve është 4.6 miliardë.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.