×
 • Lajme
 • Lajme

  Me tupanë, Busavata feston rihapjen e shkollës

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Banorët e fshatit Busavatë të Kamenicës kanë organizuar një festë për të shënuar fundin e reformës arsimore.

  Me muzikë e vallëzime banorët këta festuan në oborrin e shkollës, duke paralajmëruar se do të bëhet tradicionale si formë e “çlirimit”, njofton Klan Kosova.

  Edhe këtë herë kishte vargje kushtuar kryetarit të zgjedhur Kadri Rahimajt, për të cilin banorët deklarojnë t’ju ketë premtuar se nuk do ta vazhdoj riorganizimin e shkollave me numër të vogël nxënësish, të cilën e kishte filluar ish-kryetari Qëndron Kastrati, vite më parë.

  Rahimaj, të shtunën nuk u deklarua në lidhje me planet e tij për reformën, me arsyetimin se ende nuk e ka marrë zyrtarisht detyrën.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Lajme13 Korrik 2024
  Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, pas pranimit të informatës nga qytetarët për prezencën e barnave pa banderola, kanë kryer një kontroll...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.