×
 • Vip
 • Vip

  “Me rikthy komunikimin me letra”, aktori i njohur ironizon: S’jom dakord me presidenten për telefonatat

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, siç duket është “ndarë” përfundimisht me kryeministrin Albin Kurti e shokët e tij të partisë. Ajo i ka reaguar sot kryeparlamentarit, Glauk Konjufca, që tha se për shkak që ishte në SHBA nuk kanë mundur të koordinohen për dërgimin e letrës në Këshillin e Evropës. Deklaratat e tilla kanë shkaktuar reagime të shumta në opinionin publik.

  Osmani tha se deklarata e Konjufcës është qesharake pasi telefonat ekzistojnë dhe se një temë e tillë e rëndësishme do të duhej të ketë koordinim.

  Ndër reagimet e shumta, ishte edhe ai i aktorit Fatmir Spahiu – Bufi, i cili ka ironizuar me këtë çështje.

  Spahiu ka shkruar se nuk dakordohet me Osmanin për funksionimin e telefonatave, duke dhënë si ‘propozim’ që të rikthehet komunikimi me letra.

  “Nuk jam dakord me Presidenten tone te nderume. Nuk funksionojne telefonatat mire ne Kosove.

  Ska telefonate qe nuk nalet 4 here. Per internet as mos te flasim, plasem.

  Une per veti jam tu e konsideru me rikthy komunikimin me letra e kartolina, kur te mrrin le te mrrin.” – ka shkruar ai.

   

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Vip15 Qershor 2024
  Mbrëmja e saj shtunës në Dortmund pritet të jetë elektrizuese, pasi Shqipëria përballë Italisë do të luajë një ndeshje që mund të...
  Vip15 Qershor 2024
  Këngëtari shqiptar, Sabri Fejzullahu ka kujtuar në 32-vjetorin e vdekjes, gjyshin e tij. Ai shprehet se me vdekjen e tij i është...
  Vip15 Qershor 2024
  Më 19 Qershor, në orën 21:00, grupi i mirënjohur i muzikës shqiptare, Elita 5, do të ngjitet në skenën e sheshit të...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.