×
 • Sport
 • Sport

  “Me Kroacinë dhe me Italinë mund t’i marrim nga 3 pikë”, Altin Lala beson: Ndoshta bëjmë një mrekulli

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Altin Lala ishte i ftuar përmes një lidhjeje direkte nga Gjermania me emisionin “Shqipëria Live” në “Top Channel”.

  Ish-mesfushori shqiptar ka komentuar shortin e Shqipërisë për Euro 2024.

  Megjithëse gjendemi në grupin më të vështirë të mundshëm, me kundërshtarë si Spanja, Kroacia dhe Italia, Lala nuk e humb besimin te Kombëtarja.

  Ai është shprehur se ndaj Italisë dhe Kroacisë kuqezinjtë mund të marrin 3 pikët.

  “Unë shoh shanset tona. Spanjën e shoh shumë të vështirë që t’i marrësh tre pikë. Kurse Italia dhe Kroacia janë të dyja të mundshme, mund të marrësh tre pikë me të dyja. Natyrisht, duhet të të eci çdo gjë mbarë. Duhet të kesh edhe shumë fat. Besoj se edhe për djemtë që do të jenë prezentë në fushë, por edhe në pankinë, do ta shijojnë këtë gjë”, u shpreh ish-futbollisti shqiptar.

  “Jo vetëm që do ta shijojnë, sepse nuk po shkojnë për turizëm, të japin maksimumin, bashkë me ndihmën e tifozëve. Shumica e lojtarëve tanë që luajnë në formacion, luajnë në Itali. Kështu që e njohin shumë mirë futbollin Italian. Prandaj thashë që me Italinë dhe Kroacinë mendoj se do të kemi shanset tona. Të shpresojmë, ndoshta bëjmë një mrekulli”, përfundoi Altin Lala.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Sport25 Shkurt 2024
  Me tri ndeshjet e zhvilluar ditën e sotme u mbyll edhe java e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Llapi luajti...
  Sport25 Shkurt 2024
  Derbi i javës së 22-të në Superligën e Kosovës, mes Llapit dhe Prishtinës, u mbyll baras dhe pa gola. Trajneri i Prishtinës,...
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.