Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes së kupës Prishtina – Dukagjini

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit.

  Ekipi kryeqytetas ka avancuar pas 45 minutave të para me rezultat 2:0 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, shkruan FrontOnline.

  Kryeziu hapi serinë e golave në minutën e 11-të me golin e epërsisë.

  Golin e qetësisë për skuadrën e Ismet Munishit e regjistroi Blesa në minutën e 22-të.

  Sfida mes Prishtinës dhe Dukagjinit është në kuadër të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës./FrontOnline/

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...
  Lajme30 Mars 2023
  Një vendim që pritet të merret shpejt nga Gjykata Kushtetuese, e që ka të bëjë me ankesën e dy deputetë nga radhët...
  Lajme30 Mars 2023
  Lideri i partisë joparlamentare Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vlerësuar se marrëveshja e Ohrit, e dakorduar mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Punonjësit sanitar në Paris filluan që nga dje të kthehen në punë, kështu duke ndërprerë edhe grevën. Në pritje të ekipeve të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.