×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbyllet gazeta “Shqiptarja.com”

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Interesi për shtypin e shkruar ka rënë vit pas viti. Tavolinat ,edhe pse mesditë I gjen plot me gazeta pasi nuk ka shitje. Së fundmi është mbyllur dhe gazeta Shqiptarja.com”.

  “U mbyll gazeta shqip e para, e dyta RD, Ballkan dhe tani e Gazeta Shqiptarja.com. kam që në 97 që shes këtu dhe tani nuk shes. Ca të shes, Paloma u mbyll, ato intervistat që kishin interes , sport Express…”, shprehet një shitës.

  “Marr 30 panorama 20 shes, po Çelësi nga 70 cope , 10 mezi I shes… shumë dobët”, ka thënë një tjetër.
  “Nganjëherë e ble, po kot se çfarë lexoj këtu e gjen dhe në internet…Po shtypin e shoh në stacione televizive në mëngjes, titujt kryesore…”, shprehen qytetarë.

  Ka edhe nga ata lexues që nuk e blejnë gazetën, por e marrin borxh për t’a lexuar pranë pikave të shitjes.

  Apo individë të tjerë zgjedhin të lexojnë vetëm titujt kryesorë dhe të largohen pa e blerë. Vite më parë nisi e tatëpjeta e shtypit të shkruar në Shqipëri. Gazetat nisën të ulin tirazhet për shkak të mos shitjes, ndërsa së fundmi ato po mbyllen njëra pas tjetrës. Tashmë është bota e medias on line e cila Iizuri vendin medias së shkruar dhe po kërcënon seriozisht edhe televizionet

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Gjykatësja federale e qarkut Aileen Cannon ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara kundër Donald Trump, raporton CNN. Në një vendim...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.