×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 700 pacientë të shtrirë në spitalet rajonale

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Numri i pacientëve të hospitalizuar në institucionet publike shëndetësore në vend vazhdon të jetë i lartë.

  Sipas raportit të siguruar nga Express, vetëm gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale janë të shtrirë 729 pacientë.

  Nga këta pacientë, 11 janë në respiratorë, 29 në ventilim mekanik joinvaziv dhe 528 në oksigjen.

  502 nga këta persona janë të konfirmuar me COVID-19.

  Vetëm në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë 321 pacientë, nga ta 247 janë të konfirmuar pozitiv me COVID-19, 32 janë të konfirmuar negative me këtë virus dhe 42 janë të pakonfirmuar.

  8 nga pacientë janë në respiratorë, 6 në ventilim mekanik joinvaziv dhe 224 me oksigjen.

  Ndërsa në spitalet rajonale janë të shtrirë 408 pacientë.

  255 janë të konfirmuar pozitiv me këtë virus, 89 të konfirmuar negative dhe 64 të pakonfirmuar.

  3 nga pacientët janë në respiratorë, 23 në ventilim mekanik joinvaziv dhe 304 me oksigjen.

  Vetëm në Spitalin e Prizrenit janë të shtrirë 100 pacientë, në Spitalin e Gjakovës 64 pacientë në Spitalin e Pejës 105 pacientë, në Spitalin e Gjilanit 45 pacientë, në Spitalin e Vushtrrisë 15 pacientë, në Spitalin e Mitrovicës 34 pacientë dhe në Spitalin e Ferizajit 45 pacientë.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.