×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 2.3 milionë viktima nga COVID-19 në botë

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  2 milionë e 367 mijë e 122 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në botë.

  Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, 107 milionë e 937 mijë e 561 persona janë infektuar me këtë virus.

  Ndërsa, 79 milionë e 985 mijë e 733 janë shëruar nga ky virus.

  Amerika prinë me numrin më të madh të të infektuarve me gjithsej 27 milionë e 897 mijë e 214 raste, pastaj India me 10 milionë e 871 mijë e 60 raste dhe Brazili me 9 milionë e 662 mijë e 305 raste.

  Vetëm në Kosovë, numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 63 mijë e 89 raste nga 256 mijë e 355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

  1 mijë e 532 persona kanë vdekur nga ky virus në Kosovë.

  Gjatë 24 orëve të fundit, në vend janë shëruar 221 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.661 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.896.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Sigurimi i ish-presidentit amerikan Donald Trump ishte ankuar se Shërbimi Sekret nuk po merrte mjaftueshëm burime dhe personel gjatë dy viteve të...
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani, është nisur drejt Koresë së Jugut, ku do të zhvillojë një...
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur ujë të ftohtë mbi planin e mbështetur nga OKB-ja për ribashkimin e Qipros, duke...
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.