×
 • Sport
 • Sport

  Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

  FrontOnline
  25 Shkurt 2024

  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e pret krahëhapur.

  Detajet rreth kontratës së tij vazhdojnë dhe tani e dimë se cili do të jetë pozicioni i tij në listën e pagave te skuadra e presidentit Florentino Perez.

  I pari i klubit madrilen ka qenë i qartë, e donte Mbappen, por jo që fatura e pagave të ngrihet në qiell.

  Mbappe do të fitojë shumë në Madrid, kryesisht bonuse dhe jo një pagë fikse shumë të madhe, madje ai do të jetë i treti në listë.

  Ylli francez do të ketë bonuse të mëdha, derisa edhe drejtat e imazhit do t’i takojnë atij deri në 80 për qind.

  Megjithatë Mbappe do të jetë i katërti në listën e pagave te Reali, ku Toni Kroos, David Alaba dhe Luka Modric do të fitojnë më shumë se ai, transmeton Telegrafi.

  Megjithatë Luka Modric pritet të largohet në fund të sezonit nga Los Blancos, derisa e ardhmja e Toni Kroos vazhdon të jetë e paqartë nëse do t’i vazhdohet kontrata ose jo.

  Kësisoj në rast largimi të dyshes Modric dhe Kroos, atëherë Mbappe do të jetë futbollisti i dytë me pagën më të lartë te Real Madridi pas David Alabas.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.