×
 • Sport
 • Sport

  Mbappe: Ishte një Europian i dështuar për mua

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Kylian Mbappe ishte hija e vetvetes në gjysmëfinalen Spanjë-Francë (2-1). Një asist në minutat e para te goli i Kolo Muani dhe aq. Më pas “zhdukje” në fushën e blertë.

  Lojtari më i mirë i “Gjelave” u fsheh në momentin që kombëtarja franceze kishte nevojë më shumë se kurrë për të dhe “magjitë” e tij. Që munguan gjatë gjithë turneut gjerman.

  Në deklaratën pas ndeshjes, lojtari i ri i Realit të Madridit u shfaq i sinqertë. Dhe pranoi është ky Europian ishte një dështim i madh në rrafshin personal.

  “Në futboll je i aftë dhe i mirë ose jo, dhe këtë radhë unë nuk isha i tillë… Doja të shpallesha kampion Europë, por Europiani im ishte i dështuar.

  Tani do të nisem për pushime për të karikuar energjitë dhe për t’u bërë gati për fillimin e një jete të re”, theksoi 25-vjeçari, autor i vetëm një goli në Euro 2024.

  Mbapppe u transferua si lojtar i lirë nga PSG te Reali i Madridit, klub me të cilin ka firmosur deri në verën e vitit 2029.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Sport22 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të kenë 592 pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Paris 2024, ndjekur nga Franca e Australia. 32 rusë...
  Sport22 Korrik 2024
  Arsenali dhe Bologna po i përgatisin dokumentet për transferimin e Riccardo Calafiorit. Tashmë duket se është punë e kryer që nënkampionët anglezë...
  Sport22 Korrik 2024
  Adrien Rabiot tashmë është pa skuadër, pasi ditë më parë u largua nga Juventusi, pasi nuk e rinovoi kontratën me italianët. Tash,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.