×
 • Lajme
 • Lajme

  Marrëveshja për transferimin e të burgosurve në Kosovë – Ministri danez kërkon votat e opozitës

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Ministri i Drejtësisë së Danimarkës, Peter Hummelgaard, ka zhvilluar takime sot me opozitën e Kosovës. Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, thotë se të njëjtin e ka njoftuar se partia e tij nuk merr pjesë në votimin e pikave në Kuvend të cilat sillen nga ana e Qeverisë, përfshirë edhe Marrëveshjet Ndërkombëtare.

  Në një postim në Facebook-un e tij, Krasniqi thotë se:

  “Delegacionin e lartë nga Danimarka e njoftova për zhvillimet e fundit në Kosovë, sfidat dhe rreziqet me të cilat po ballafaqohet vendi, si dhe qëndrimet e PDK-së në lidhje me to. Mysafirëve ua shpreha qëndrimin që Partia Demokratike e Kosovës kërkon sa më parë zgjedhje të reja të parakohshme dhe se aktualisht nuk merr pjesë në votimin e pikave në Kuvend të cilat sillen nga ana e Qeverisë, përfshirë edhe Marrëveshjet Ndërkombëtare”.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.